Представа “Хасанагиница”, рађена у копродукцији Градског позоришта “Семберија” из Бијељине и Народног позоришта Републике Српске Бања Лука, по тексту Љубомира Симовића и у режији Душана Тузланчића
одиграна је на отварању фестивала “Театар у тврђави”.
Овај јубиларни, десети по реду фестивал, одржава се у простору Смедеревске тврђаве коју је у XV вијеку подигао деспот Ђурађ Бранковић.
Нажалост, временске прилике су у последњи моменат, церемонију отварања и представу пребациле у простор Центра за културу Смедерево.
Фестивал је пригодном бесједом отворио редитељ Душан Тузланчић.
Градско позориште “Семберија”: Бојана Милановић још једном најбоља!
На синоћ завршеном Театар фесту у Бањалуци Бојана Милановић добила је награду за најбољу глумицу фестивала за улоге Софке у...